למה לכם פרגולה תלויה? כנסו לגלות

ניווט מהיר

ניתן למצוא כיום כמה סוגים עיקריים של פרגולות, כל אחד מהם בעל מאפיינים ויתרונות משלה. אחת הבחירות האידיאליות בחלק גדול מהמקרים היא פרגולות תלויות, או ליתר דיוק: פרגולות אלומיניום תלויות. הנקודה המרכזית היא שאם אתם בוחרים בפרגולות מהסוג הזה, כמו גם בחברה מקצועית שתייצר ושתתקין אותן עבורכם, אתם לא ממש יכולים לפספס.

היתרונות הרבים של פרגולה תלויה

אם ניצמד להגדרה הבסיסית, פרגולה תלויה היא פרגולה שאינה כוללת רגליים המחוברות לרצפה. תחת זאת, פרגולה מהסוג הזה מצמידים לקיר החיצוני של המבנה – לרוב באמצעות כבלים חזקים במיוחד – כך שהיא מתחברת אליו באופן מלא ו"מרחפת" מעל פני הקרקע.

מההגדרות האלה, אפשר להבין מדוע פרגולות תלויות הן רעיון מצוין. זוהי הצורה החסכונית ביותר במקום של פרגולה, מה שמאפשר שילוב גם כאשר החלל מצומצם, או אפילו כשמעוניינים מראש לחסוך ככל שניתן בחלל. אחרי הכול אין כאן צורך ברגליים המאסיביות של הפרגולה, שלא מקבלות על עצמן תפקיד נוסף מלבד החזקת הפרגולה.

יש מצבים בהם פרגולה תלויה היא הפתרון היחידי. דוגמה מובהקת לכך היא מרפסות שמש, שבחלק גדול מהמקרים כוללות שטח מצומצם מדי להתקנה של פרגולה עומדת. בנוסף לכך ייתכן שהמרפסת אינה מיועדת למשקל כבד, כפי שמאפיין פרגולה עומדת.

מבחינה עיצובית, פרגולות תלויות אף משתלבות בצורה הרמונית יותר במבנה, כך שלעיתים הן נראות כאילו הן היו שם תמיד. ההצמדה של הפרגולה למבנה, יחד עם היעדר הרגליים, מציעים עבור המתכננים, היצרנים והמעצבים חופש כמעט בלתי מוגבל של אפשרויות. החופש הופך לרחב יותר כאשר בוחרים פרגולות אלומיניום תלויות.

למה כדאי להעדיף פרגולת אלומיניום תלויה?

פרגולה תלויה מאלומיניום לוקחת את היתרונות המהותיים של פרגולה תלוייה, כפי שהסברנו קודם לכן, ומוסיפה אליהן את המעלות העיקריות של האלומיניום. כידוע, אלומיניום הפך להיות כיום חומר הגלם המבוקש ביותר בייצור פרגולות, תוך שהוא תופס את מקומו של העץ שהיה שכיח בשנים עברו.

פרגולות תלויות מאלומיניום הן קודם כל חזקות ועמידות לאורך זמן, כולל בתנאי סביבה חיצוניים. אלומיניום הוא חומר גלם שנשמר היטב, אינו מחליד ודורש תחזוקה מינימלית עד בלתי קיימת. בד בבד הוא נחשב לחומר נוח וגמיש מאוד לעיבוד, במיוחד אם מדובר בחברה מנוסה שיודעת את העבודה. כתוצאה מכך ניתן לייצר פרגולות תלויות באלומיניום במגוון סגנונות עיצוביים, גדלים וצורות, על פי התנאים השוררים בשטח, תפקידי הפרגולות, ההעדפות העיצוביות של הלקוח, התקציב שמוקדש למשימה ומשתנים נוספים.

אלומיניום מאופיין במראה יוקרתי ומרשים, דרישת חובה של לא מעט אנשים המעוניינים להתקין פרגולה. פרגולה תלויה, על העיצוב המינימילסטי שלה (מינימליזם הוא אחת המילים החמות בעולם עיצוב היוקרה כיום), עשויה להפוך את החלל למפואר אפילו יותר.

התקנת פרגולת אלומינים תלויה היא עסק למקצוענים בלבד

חשוב להדגיש כי פרגולה תלויה אינה נתלית באוויר כמעשה קסם. ההתקנה שלה, על אחת כמה וכמה אם חומר הגלם העיקרי הוא אלומיניום, חייבת להיעשות בדרגות המקצועיות הגבוהות ביותר. רק התקנה שתתבצע לאחר תכנון הנדסי מוקפד, ותוך שימוש בציוד מתקדם המותאם למשימה, תוכיח את עצמה כבטוחה לאורך זמן.

ההתקנה של פרגולות אלומיניום תלויות היא אתגר לא פשוט למי שאינו בקיא בתחום במידה המלאה ביותר. יש צורך קודם כל בחוות דעת מושכלת של מהנדס בנייה, שיבחן מהו המשקל המקסימלי אותו הקיר התומך (הקיר אליו תוצמד הפרגולה) יוכל לשאת. חשוב לשים לב שבדרך כלל אפשר להתקין פרגולות תלויות רק על גבי קיר בטון, ולא קשה להבין מדוע.

לאחר מכן יש לבחור את נקודות העיגון ואת הדרך בה תוצמד הפרגולה לקיר. ההתקנה עצמה חייבת להיעשות על פי הספר, תוך שימוש בציוד תקני ומתקדם. למרות שלא צפויה יותר מדי דאגה בהמשך הדרך – בהנחה שההתקנה נעשתה בצורה ראויה ובעזרת חומרים משובחים – החברות עשויות להציע שירותי תחזוקה או תיקונים נדרשים, אך כל מקרה לגופו, כמובן.

מחפשים פרגולה תלויה מאלומיניום? איתנו אתם יכולים להיות רגועים

אופאל אלומיניום היא עסק בוטיק המייצר פרגולות אלומיניום, כולל כמובן פרגולות תלויות מאלומיניום. ההתבססות של החברה היא על חומרי גלם משובחים, העומדים בתקנים הישראליים המחמירים ביותר, לצד טכנולוגיות חדישות ותכנון הנדסי מוקפד, שהכרחי בפרגולות מהסוג הזה. הפרגולות מבית היוצר של החברה מגלמות בתוכן הקפדה על כל פרט ופרט, תוך יצירת שלם הגדול בהרבה מסך החלקים שלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר